Progresja

Progresja - koncerty 2024

STYCZEŃ

LUTY

MARZEC

GZA

Warszawa, 7.03.2024r.

KWIECIEŃ

Glenn Hughes

Warszawa, 24.04.2024r.
Brytyjski legendarny wokalista Deep Purple czy Black Country Communion świętujący 50-lecie albumu „Burn”

MAJ

CZERWIEC

LIPIEC

SIERPIEŃ

WRZESIEŃ

PAŹDZIERNIK

LISTOPAD

GRUDZIEŃ

Progresja - informacje

progresja warszawa

Progresja - pojemność:

1800

Letnia Scena Progresji - pojemność:

9000

Progresja - adres:

Warszawa, ul. Fort Wola 22

Progresja - dojazd:


Autobus

Fort Wola - 105, 184, 197, N42
Cm. Wolski - 194, 713, 716, 813, N52


Tramwaj

Fort Wola - 10, 11, 26
Cm. Wolski - 13, 27

grali tutaj m.in.:

Moderat, Kiasmos, Gus Gus, Billy Talent, Ian Gillan, White Lies, Mastodon, Steve Vai, Sabaton, Fish, Blues Pills, Europe, James Arthur

oficjalna strona:

Koncerty w Progresji – historia

Progresja jest młodym, jak na warunki warszawskie, muzycznym klubem. Działa on już prawie dwadzieścia lat, od otwarcia w 2003 roku. Na początku swojego działania szukał jeszcze tej jednej, właściwej siedziby cały czas ewoluując, od początkowej rockowej alternatywy pomagając rozwijać kariery mało znanych wtedy jeszcze zepołów do otwarcia się również na elektronikę czy po prostu muzykę popularną. Od początku kojarzony jest z osobą Marka „Prezesa” Laskowskiego, który stoi nie tylko za tym klubem, ale również za całym muzyczno koncertowym projektem Progresja Music Zone. Koncerty w Progresji są już stałym elementem warszawskiej kultury koncertowej, dlatego z pewnością nie można przejść obok tego klubu obojętnie.

Progresja – jak dojechać na koncert?

Klub Progresja nie mieści się w samym ścisłym centrum, tak jak niektórzy z ich konkurentów, jednak dalej można uznać, że bardzo oddalony od serca Warszawy nie jest. Niecałe 6 kilometrów od Warszawy Centralnej przekłada się na ponad godzinny spacer lub pół godzinną podróż komunikacją miejską. Do Progresji można dojechać dziewięcioma liniami autobusowymi i pięcioma liniami tramwajowymi. Trzeba przyznać, że wybór jest, dlatego z pewnością nie trzeba się nastawiać na długą podróż. Progresja mieści się na terenach dawnych zakładów przemysłowych, przy jednej z głównych ulic, dzięki czemu nie trzeba się również martwić o dojazd na koncert samochodem. 

Klub Progresja a jego pojemność

Pojemność Progresji podczas koncertów to około 1800 osób. Liczba ta nie pozwala na sprowadzenie do Progresji największych światowych artystów, jednak w zupełności wystarczy dla większości muzyków odwiedzających podczas swojej trasy Polskę, a dla naszych rodzimych artystów jest idealnym miejscem na jeden z większych sold outów na trasie. Koncerty w Progresji cechuje również mocne nastawienie na jakość zarówno dźwięku jak i światła podczas produkcji – na co zwraca uwagę sama Progresja. Koncerty przy Forcie Wola 22 są też stałym elementem naszego koncertowego kalendarza, także wypatrujcie tam również ekipę KwP!

Szukasz czegoś konkretnego?
Skorzystaj z naszej wyszukiwarki!