Ergo Arena

Ergo Arena - koncerty 2024

STYCZEŃ

LUTY

MARZEC

KWIECIEŃ

MAJ

CZERWIEC

LIPIEC

SIERPIEŃ

WRZESIEŃ

PAŹDZIERNIK

LISTOPAD

GRUDZIEŃ

Ergo Arena - informacje

Ergo Arena - pojemność:

15 000

Ergo Arena - adres:

Gdańsk/Sopot, plac Dwóch Miast 1

Ergo Arena - dojazd:


Autobus

Gospody - 148, N12
Pomorska - 227
Jelitkowo - N4


Tramwaj

Gospody/Pomorska - 2, 4, 5
Wejhera - 6, 8

grali tutaj m.in.:

Ozzy Osbourne, Iron Maiden, Sting, Judas Prist, Lady Gaga, Dave Matthews Band, Hans Zimmer, Nick Cave and The Bad Seeds

oficjalna strona:

Ergo Arena – wejście w nowe czasy

Ergo Arena mieszcząca się na granicy Gdańska i Sopotu w 2010 roku była pewnego rodzaju wejściem w nową epokę koncertowania w Polsce. Była to, wraz z Atlas Areną, jedna z pierwszych tak nowoczesnych hal sportowo-widowiskowych. Jest to też do najważniejszy punkt koncertów w północnej części Polski, mimo bliskiej obecności Gdynia Arena, która nigdy nie weszła tak mocno w branżę muzyczną. Do tej pory większość największych halowych koncertów w Trójmieście odbywa się właśnie w Ergo Arenie.

Ile osób wejdzie do Ergo Areny na koncert?

Ergo Arena podczas koncertów może pomieścić do 15 000 osób. Tak duża pojemność pozwala walczyć Ergo Arenie o największych artystów chcących zagrać dla polskiej publiczności halowy koncert. Tak dużą publiczność na swoich koncertach mogli oglądać Ozzy Osbourne, Iron Maiden, Judas Preist czy ostatnio Nick Cave and The Bad Seeds. Dzięki takiej pojemności Ergo Arena jest w stanie walczyć również ze swoimi znacznie młodszymi konkurentami w postaci Tauron Areny czy Areny Gliwice. 

Jak dojechać do Ergo Areny?

Mieszcząca się na granicy dwóch miast: Gdańska i Sopotu, Ergo Arena znajduje się w samym środku Trójmiasta. 3 kilometry od centrum Sopotu i 10 kilometrów od centrum Gdańska, dzięki czemu w łatwy sposób możemy dostać się do Ergo Areny za pomocą SKM, gdzie po wyjściu z kolei przejście do hali zajmie nam do 15 minut. Oprócz tego w okolice Ergo Areny dojeżdża aż 5 linii tramwajowych, 4 linie autobusowe i jedna linia trolejbusowa. Sama hala mieści się również przy jednej z głównych dróg o nazwie Zielona Droga, co w połączeniu z dostępnymi miejscami parkingowymi daje kolejną opcję na dostanie sięna koncert.

Szukasz czegoś konkretnego?
Skorzystaj z naszej wyszukiwarki!