Koncerty Wrocław

sprawdź też inne miasta

Kliknij, aby przejść do konkretnego miesiąca:

Styczeń | Luty | Marzec | Kwiecień | Maj | Czerwiec | Lipiec | Sierpień | Wrzesień | Październik | Listopad | Grudzień

POLECANE

Koncerty Wrocław 2024

STYCZEŃ - koncerty Wrocław

LUTY - koncerty Wrocław

MARZEC - koncerty Wrocław

KWIECIEŃ - koncerty Wrocław

MAJ - koncerty Wrocław

CZERWIEC - koncerty Wrocław

LIPIEC - koncerty Wrocław

SIERPIEŃ - koncerty Wrocław

WRZESIEŃ - koncerty Wrocław

PAŹDZIERNIK - koncerty Wrocław

LISTOPAD - koncerty Wrocław

GRUDZIEŃ - koncerty Wrocław

Szukasz czegoś konkretnego?
Skorzystaj z naszej wyszukiwarki!

Wrocław: koncerty każdej wielkości

Trzeba przyznać, że koncertową stolicą już chyba na zawsze pozostanie Warszawa, natomiast jednym z miast aspirujących do miana numeru dwa z pewnością jest Wrocław. Koncerty w tym mieście cechują się wielką różnorodnością. Duża ilość małych klubów, w większości przeznaczona dla lokalnych artystów daje nam możliwość posłuchania muzyki na żywo praktycznie codziennie. Kilka średniej wielkości miejsc, takich jak Stary Klasztor czy Pralnia wypełni zapotrzebowanie na średniej wielkości koncerty, natomiast centrum koncertowe A2 oraz Hala Stulecia z łatwością wystarczy dla większości zagranicznych artystów przyjeżdżających koncertować do Polski. Należy także pamiętać o mało używanym, jednak jednak potrafiącym sprostać wszelkim wymaganiom największych gwiazd Stadionie Wrocław. Koncerty tak naprawdę jeszcze tam na dobre nie zawitały, a sam obiekt nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.
 

Koncerty we Wrocławiu na świeżym powietrzu

Wrocław posiada bardzo rozbudowaną bazę miejsc na plenerowe koncerty. Chociaż liczba wrocławskich festiwali nie jest zatrważająca, organizatorzy z pewnością mają z czego wybierać. Chyba najbardziej znanym miejscem na festiwalowe koncerty we Wrocławiu jest związana z Halą Stulecia – Pergola. Przez swoją historię ostatnich lat, dla Wrocławian z pewnością będzie obecnym symbolem majowego festiwalu 3-majówka. Odbywające się tam koncerty co roku ściągają do Wrocławia tłumy koncertowiczów. Lokalizacja w centrum miasta, dobry dojazd i nieoczywiste otoczenia z pewnością dodaje temu miejscu czegoś wyjątkowego. Dodajmy do tego plac przed Impartem na którym odbywa się WROsound, Partynice z Letnimi Brzmieniami na czele czy Park na Wyspie, a okaże się, że plenerowe koncerty i Wrocław to bardzo dobrana para. 

Największe koncerty – Wrocław jest na to gotowy!

Mapa stadionów w Polsce gotowych pomieścić kilkadziesiąt tysięcy widzów stale się zwiększa. Jednym z nich jest działający od 2011 roku wrocławski stadion. Chociaż jego głównym przeznaczeniem nie są koncerty, Wrocław mógł gościć u siebie takich artystów jak George Michael, Iron Maiden, Linkin Park czy Rammstein. Niestety trzeba również przyznać, że wszelkie próby stworzenia festiwalu na stadionie kończyły się fiaskiem, co na pewno nie pomaga w rozkręceniu machiny koncertowej we Wrocławiu. Szkoda, bo potencjał jest spory, a zachodnia część Polski na pewno zasługuje na największe gwiazdy światowej muzyki.