PreZero Arena Gliwice

Arena Gliwice - koncerty 2024

STYCZEŃ

LUTY

MARZEC

KWIECIEŃ

MAJ

CZERWIEC

LIPIEC

SIERPIEŃ

WRZESIEŃ

PAŹDZIERNIK

LISTOPAD

GRUDZIEŃ

PreZero Arena Gliwice - informacje

Arena Gliwice - pojemność:

17 000

Arena Gliwice - adres:

Gliwice, Akademicka 50

Arena Gliwice - dojazd:


Autobus

Gliwice Arena - 702

grali tutaj m.in.:

Nick Cave and The Bad Seeds, James Blunt, Scorpions, Slayer, Armin van Buuren, Il Volo

oficjalna strona:

Arena Gliwice – jedna z najnowocześniejszych hal koncertowych

Otwarta w 2018 roku arena rozpoczynała swoją działalność w najlepszym dla koncertów okresie. Wydawało się, że nie ma lepszego momentu dla branży, która przeżywała swój najlepszy okres. Kluczowy był jednak 2019 rok, w którym Arena Gliwice zaczynała nabierać rozpędu dzięki koncertom Scorpions czy Slayera. Kolejne duże nazwy podpisywały kontrakty na koncerty w Gliwicach i wydawało się już, że będzie to złoty czas dla Areny. Niestety dla nas wszystkich nastał rok 2020 i wszystkie plany musiały zostać przełożone lub wręcz odwołane. Arena Gliwice była też typowana jako główny kandydat do przełamania hegemonii Tauron Areny, która od kilku lat była centrum koncertów halowych w Polsce. Obecnie stawka się mocno wyrównała, a na mapie widzimy większą dywersyfikacje, również w postaci Atlas Areny czy Ergo Areny.

Ile osób pomieści Arena Gliwice?

Arena Gliwice może pomieścić nawet do 17 000 widzów podczas wydarzeń muzycznych, z czego około 7 000 to pojemność samej płyty. Pojemność Areny Gliwice zależy też od konfiguracji sceny oraz trybun, którymi można w łatwy sposób manipulować w zależności od wielkości koncertu. Dzięki takim możliwościom Arena Gliwice jest w stanie walczyć o największe halowe koncerty w Polsce. Warto dodać, że oprócz Areny Głównej jest też Mała Arena mogąca pomieścić około 3 500 osób, która lepiej nadaje się do bardziej kameralnych wydarzeń, które najczęściej odbywają się w największych klubach muzycznych. 

Jak dojechać do Areny Gliwice?

Arena Gliwice mieści się blisko węzła autostrad A1 i A4 co powinno pomóc kierowcom, którzy mają do dyspozycji około 800 miejsc na parkingu przy hali. Arena Gliwice oddalona jest od Dworca Głównego o 3 kilometry. Z dworca można bezpośrednio dojechać na koncert autobusem linii 702, podjeżdżającym praktycznie pod samą arenę. W przypadku chęci skorzystania z samolotu musimy liczyć się z przebyciem z lotniska około 50 kilometrów.

Szukasz czegoś konkretnego?
Skorzystaj z naszej wyszukiwarki!