Torwar

Torwar - koncerty 2024

STYCZEŃ

LUTY

MARZEC

LP

Warszawa, 2.03.2024r.

KWIECIEŃ

MAJ

CZERWIEC

LIPIEC

SIERPIEŃ

WRZESIEŃ

PAŹDZIERNIK

LISTOPAD

GRUDZIEŃ

Torwar - informacje

torwar warszawa

Torwar - pojemność:

7000

Torwar - adres:

Warszawa, ul. Łazienkowska 6a

Torwar - dojazd:


Autobus

108, 138, 141, 143, 151, 162, 182, 185, 188, 411, 502, 514, 520, 523, 525, N25 N33, N83

grali tutaj m.in.:

Leonard Cohen, R.E.M, Prodigy, Deep Purple, Snoop Dogg, Gary Moore, Placebo, Marylin Manson, Simply Red, Rihanna, 50 Cent, Alicia Keys

oficjalna strona:

Torwar – ważne miejsce na koncertowej mapie Warszawy

Centralny Ośrodek Sportu Torwar gości koncerty już od kilkudziesięciu lat. Obecnie jest jedną z największych i najpopularniejszych hal koncertowych w Warszawie, a dogodna lokalizacja z pewnością wpływa na pozytywne postrzeganie tego koncertowego miejsca. Grali tu najwięksi w rockowym świecie, tacy jak Leonard Cohen, R.E.M., Depp Purple czy Gary Moore, a także najpopularniejsi artyści ostatnich dwóch dekad The Prodigy, Snoop Dogg, Rihanna czy 50 Cent. Z braku kilkudziesięciu tysięcznej hali w Warszawie, większość większych koncertów zgarnia właśnie Torwar.

Gdzie znajduje się COS Torwar?

Centralny Ośrodek Sportu Torwar składający się z dwóch hal (druga hala to lodowisko) mieści się na ulicy Łazienkowskiej, niedaleko ścisłego centrum Warszawy, około 3 kilometrów od Pałacu Kultury i Nauki. Tuż obok Torwaru znajduje się Stadion Miejski Legii Warszawa, co może pomóc w odnalezieniu się na mapie Warszawy. Obecność często odwiedzanego stadionu piłkarskiego na pewno wpływa na intensywność i ilość komunikacji miejskiej przejeżdżającej koło tych obiektów. Z samego centrum dojechać do Torwaru możemy w około 10 minut, a spacer powinien zająć nieco ponad pół godziny.

Ile osób pomieści Torwar?

Torwar wydaje się idealnym miejscem na koncerty dla artystów zbyt dużych na granie dla dwóch, trzech tysięcy osób, jednocześnie prawdopodobnie miejących problemy z wypełnieniem największych hal koncertowych, mieszczących już kilkanaście tysięcy osób. Pojemność Torwaru to zakres od niecałych 5000 osób do niemalże 7000. Na trybunach miejsc siedzących jest około 4800, co przy odpowiedniej konfiguracji sceny i płyty może podbić ilość widzów o około dwa tysiące. Częstym rozwiązaniem stosowanym na koncertach na Torwarze jest również przesuwanie sceny bliżej środka, co wpływa na naturalne zmniejszenie się widowni nawet do 3000 jednocześnie sprawiając, że hala mimo mniejszej ilości osób, dalej wydaje się wypełniona. Torwar jest dzięki temu ważnym miejscem na mapie koncertów w Warszawie.

Szukasz czegoś konkretnego?
Skorzystaj z naszej wyszukiwarki!