Koncerty Śląsk

sprawdź też inne miasta

Kliknij, aby przejść do konkretnego miesiąca:

Styczeń | Luty | Marzec | Kwiecień | Maj | Czerwiec | Lipiec | Sierpień | Wrzesień | Październik | Listopad | Grudzień

Koncerty Śląsk 2024

STYCZEŃ - koncerty Śląsk

LUTY - koncerty Śląsk

MARZEC - koncerty Śląsk

KWIECIEŃ - koncerty Śląsk

MAJ - koncerty Śląsk

CZERWIEC - koncerty Śląsk

LIPIEC - koncerty Śląsk

SIERPIEŃ - koncerty Śląsk

WRZESIEŃ - koncerty Śląsk

PAŹDZIERNIK - koncerty Śląsk

LISTOPAD - koncerty Śląsk

GRUDZIEŃ - koncerty Śląsk

Szukasz czegoś konkretnego?
Skorzystaj z naszej wyszukiwarki!

Śląsk – koncerty w kilku miastach

Jak wszyscy wiemy, Śląsk jest specyficznym rejonem w Polsce, w którym na dosyć małym obszarze mieści się kilka sporych miast i kilka milionów ludzi. Naturalnym następstwem takiej ilości ludzi jest zwiększone zapotrzebowanie na koncerty. Śląsk daje nam więc duże możliwości lokalizacyjne i logistyczne, gdzie widzowie w swoich krótkich podróżach dosyć szybko mogę dotrzeć na koncert do innego miasta. A możliwości dla koncertów jest sporo: Katowice, Gliwice, Chorzów, Zabrze, Sosnowiec. Jest to pewnego rodzaju bonus dla mieszkańców Śląska, chociaż gdyby była to duża aglomeracja zamknięta w jednym mieście, możliwe, że byłoby to zdecydowanie łatwiejsze.

Najważniejsze miejsca na koncerty na Śląsku

Pod względem ilości, zdecydowanie na pierwszym miejscu plasują się Katowice i ich MCK, NOSPR i oczywiście legendarny Spodek, który często wykorzystywany jest przez największe zespoły i artystów mogąc pomieścić kilkanaście tysięcy ludzi. Śląsk przez długi czas był stolicą najważniejszych koncertów w Polsce. Stadion Śląski w Chorzowie gościł m.in. AC/DC, Metallikę, U2 czy The Rolling Stones. Wszyscy wiedzieli, że jeśli w Polsce ma pojawić się jakaś legenda to będzie to Chorzów. Kilka lat temu po dość długiej przebudowie w końcu otrzymaliśmy odświeżoną wersję Stadionu, który obecnie może pomieścić nawet ponad 80 000 fanów. Na ten moment na nowym Śląskim wystąpili Guns N’Roses oraz Rammstein. Czekamy oczywiście na więcej. W 2018 roku koncerty na Śląsku otrzymały kolejny koncertowy obiekt w postaci Areny Gliwice, która chce powalczyć ze Spodkiem o miejsce na koncertowej mapie Śląska. Niestety Arena nie zdążyła jeszcze pokazać na co ją stać – kiedy nabierała rozpędu przyszedł martwy okres. Liczymy jednak, że odwiedzimy ją w najbliższym czasie.

Śląsk kolebką festiwalowych koncertów

Warto zaznaczyć, że Śląsk mocno zaznacza swoją obecność podczas festiwalowego okresu. Do dobrze nam znanych i bardziej alternatywnych OFF Festivalu i Tauron Nowa Muzyka w ostatnich latach dołączył FEST Festival, który zdecydowanie mocniej idzie w mainstreamowy line-up jednocześnie ściągając większą ilość fanów muzyki na żywo na Śląsk. Koncerty te mocno wpływają na to jak postrzegamy południowy region w kontekście koncertowym definiując to jak wyglądają nasze wakacyjne plany.