Koncerty w Polsce to portal skierowany do osób poszukujących informacji o zbliżających się koncertach zagranicznych artystów w Polsce.

Czym się zajmujemy?

Naszym celem jest stworzenie miejsca, w którym fani muzyki na żywo znajdą wszystkie potrzebne informacje o wydarzeniach i będą mieli przestrzeń do dyskusji na temat koncertów. Wchodzimy w buty dziennikarzy muzycznych, ale dalej pokazując to wszystko z perspektywy przeciętnego fana koncertów. Jaramy się ogłoszeniami, czekamy w kolejkach, żeby zdobyć bilety, jeździmy na masę koncertów i dzielimy się swoimi wrażeniami.

 

Strona internetowa

średnia użytkowników na miesiąc
0

Portal koncertyw.pl to skarbnica koncertowej wiedzy. Kilkadziesiąt dedykowanych rozpisek koncertów z podziałem na miesiące, miasta czy miejscówki. Szczegóły koncertów i festiwali wraz z biletami. Wybierasz się na dane wydarzenie? U nas znajdziesz wszystko, co musisz o nim wiedzieć.

Oprócz tego podstawowe informacje o klubach i arenach, archiwum koncertowe oraz sekcja publicystyki, w której znajdziecie relacje z koncertów, wywiady i artykuły.

Chcesz zareklamować u nas swoje wydarzenie?

obserwujących
0

Facebook jest miejscem, gdzie narodził się portal Koncerty w Polsce i to tam jest nas najwięcej i to też tam jesteśmy najbardziej aktywni. Najnowsze ogłoszenia, dyskusje, relacje z naszych koncertowych wojaży i dużo informacji ze świata koncertów. Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co aktualnie dzieje się zarówno u nas, jak i przede wszystkim w branży koncertowej, to jest to odpowiednie miejsce

obserwujących
0

Na Instagramie pokazujemy więcej tego, co aktualnie robimy. Nagrania z koncertów, rolki o tematyce koncertowej i kulisy naszej pracy. Jeśli interesuje Cię bardziej wizualna strona koncertów i chcesz wiedzieć więcej o nas, to wpadnij na naszego Instagrama

obserwujących
0

Tutaj jesteśmy dopiero od niedawna, ale zaczynamy się coraz mocniej rozpychać. Jeszcze więcej wideo niż na Instagramie, chociaż trochę mniej naszej prywaty. Rankingi, podsumowania ogłoszeń, wideoeseje i poradniki. To znajdziesz na naszy, profilu

odcinki
0

Lubimy rozmawiać o koncertach dlatego stworzyliśmy KwPodcast, w którym omawiamy ostatnie koncerty, debatujemy na tematy około koncertowe, dzielimy się wspomnieniami, rozmawiamy z ludźmi z branży i od niedawna, opowiadamy także o historycznych i najważniejszych koncertach z przeszłości, np. o Scorpions w Pobiedniku czy U2 na Służewcu. Jeśli lubisz opowieści koncertowe to sprawdź nasze materiały.

Historia KwP

Nasza przygoda rozpoczęła się w 2016 roku, kiedy to Michał założył fanpage na Facebooku chcąc mieć miejsce do publikowania informacji o nowych ogłoszeniach koncertowych i dzielić się dobrą nowiną, jednocześnie samemu wchodząc coraz bardziej w świat koncertów. Trzy miesiące później do KwP dołączył Grzesiek, który szukał możliwości na wejście do koncertowego świata, a rok później ekipę wzmocnił Kuba, który do składu dorzucił swoje lekkie pióro i mistrzowskie porównania. 

A wszystkich nas połączyła miłość do Pearl Jamu i grupa facebookowa „State of Love nad Trust”, która powstała, aby zrzeszać fanów zespołu z Seattle w Polsce. Wspólne muzyczne pasje i ogrom dyskusji na forum sprawiły, że od razu złapaliśmy wspólny język i zajawkę dotyczącą koncertów, mimo, że wcześniej nie widzieliśmy się nawet na żywo.

Z każdym kolejnym rokiem coraz bardziej budowaliśmy bazę obserwujących, w 2018 roku dobijając do 10 000 fanów na FB, pół roku później osiągając 15 000, by pod koniec 2019 roku przebić liczbę 20 000 obserwujących. Nasz wzrost się nie zatrzymywał, aż do feralnego marca 2020, kiedy to świat, nie tylko koncertów, się zatrzymał tak samo jak nasz wzrost.

Czas ten jednak wykorzystaliśmy najlepiej jak tylko mogliśmy, tworząc naszą stronę internetową, którą od września 2021 roku odwiedziło już prawie 2 miliony użytkowników.

Jak tylko koncerty wróciły do normy, tak też my wróciliśmy do wcześniejszej formy jeszcze intensywniej i mocniej zaznaczając swoją obecność w polskiej branży koncertowej, dzięki czemu udało nam się wyrobić opinię ekspertów w dziedzinie koncertowej.

Od kwietnia 2023 roku postanowiliśmy stworzyć dodatkową przestrzeń do rozmów o koncertach powołując do życia KwPodcast, czyli miejsce w którym omawiamy bieżące wydarzenia w świecie koncertów, opowiadamy o naszych ostatnich koncertowych podróżach, rozmawiamy z ludźmi z branży, a od kwietania 2024 roku, w nowym cyklu Koncerty w Przeszłości, wspominamy także najważniejsze koncerty w historii naszego kraju.

A co będzie dalej? Na pewno nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa, ale póki co – do zobaczenia na koncertach.

 

Kto tworzy KwP?

koncerty w polsce kwp
grzesiek słoka kwp koncerty w polsce

Grzesiek Słoka

michał koch kwp koncerty w polsce

Michał Koch

kuba banaszewski kwp koncerty w polsce

Kuba Banaszewski

Pytania i odpowiedzi

Czy organizujecie koncerty?

Nie, zbieramy i publikujemy o nich informacje.

Jakie koncerty znajdują się na stronie?

Na stronie KwP znajdziecie koncerty tylko zagranicznych artystów oraz informacje o największych festiwalach w Polsce

Dlaczego nie wrzucacie informacji o koncertach polskich artystów?

Wolimy skupić się tylko na koncertach zagranicznych artystów. Dzięki temu wchodząc na naszą stronę masz pewność, że dostaniesz same najważniejsze informację i znajdziesz to czego szukasz. Gdyby na naszej stronie znalazły się również koncerty polskich artystów, ciężko byłoby odnaleźć się w takiej ilości wydarzeń.

Na jakiej zasadzie wybieracie koncerty?

Wybieramy wydarzenia największe i cieszące się największą popularnością. Opieramy się głównie na ofercie największych agencji koncertowych. Jednak koniec końców wybieramy te, które uważamy za najbardziej wartościowe.

Czy wrzucicie informacje o moim koncercie?

Jeśli koncert będzie spełniał pierwsze trzy zasady to jest taka szansa. Mimo tego, nie możemy Ci obiecać, że twój koncert znajdzie się w naszej bazie.

Czy wrzucicie informacje o moim festiwalu?

Jeśli uznamy, że informacje te będą wartościowe dla czytelników to tak. Koniec końców będzie to subiektywny wybór.

Dlaczego nie opisujecie na wiadomość?

Nie odpisujemy na wiadomości, jeśli widzimy, że ktoś nie przeczytał tego FAQu 🙂

Czy można z Wami współpracować przy promocji koncertów?

Tak. Najlepiej jak napiszesz maila w tej sprawie. Opisz jak chcesz z nami współpracować i zaproponuj coś.

Przeczytane? Zapraszamy do kontaktu!