Bilety na koncerty

Szukasz informacji o nadchodzących koncertach i chcesz kupić bilet?
Skorzystaj z naszej bazy koncertów i znajdź koncert dla siebie!

bilety na koncerty

bilety znajdziesz klikając w podobną grafikę
na podstronie z wybranym koncertem lub festiwalem

Jeżeli wiesz czego szukasz to skorzystaj z naszej wyszukiwarki.
Możesz w niej wpisać:

nazwę artysty  /  miasto  / arenę  / miesiąc / datę

Jeżeli potrzebujesz pomocy w znalezieniu koncertu dla siebie, skorzystaj z przygotowanej przez nas rozpiski koncertów

Znajdź koncert w swoim mieście

lub w interesującym Cię terminie

Pytania i odpowiedzi przed zakupem biletów

– Czy mogę zwrócić bilet?

Zakupione bilety na koncerty nie podlegają zwrotowi, jeśli wydarzenie odbywa się w pierwotnym terminie. Tylko koncerty przełożone lub odwołane mają bezpośrednią możliwość zwrotu w miejscu zakupu biletu.

Coraz częściej jednak pojawia się opcja ubezpieczenia biletu, gdzie w razie pojawienia się problemów zdrowotnych lub z dojazdem można zwrócić wejściówki.

– Czy muszę mieć ze sobą wydrukowane bilety?

Podczas wejścia na koncert skanowany jest kod kreskowy lub kod QR, który również można po prostu pokazać na telefonie, dlatego drukowanie biletu nie jest konieczne, jeśli osoba sprawdzająca bilety, będzie w stanie zeskanować kod z twojego urządzenia.

– Jak wygląda bilet elektroniczny na koncert?

Elektroniczny bilet jest zazwyczaj dokumentem (często w formie .pdf), który posiada unikalny kod kreskowy lub kod QR. Taki bilet jest tak samo wartościowy jak zwykły bilet papierowy.

– Czy mogę zmienić dane na swoim bilecie?

Część organizatorów dopuszcza zmianę danych na biletach, jeśli są imienne. Pierwotnym celem wprowadzenia biletów imiennych była walka z konikami, którzy kupowali bilety, aby później je sprzedać z zyskiem, a dane na bilecie miały być zabezpieczeniem przed tym.

Zmiany danych, w zależności od koncertu, można dokonać na kilka sposobów. Jednym z nich jest przesłanie bileterii oryginalnego biletu, wpłacenie opłaty za zmianę danych oraz późniejszą przesyłkę nowego biletu. Zdarza się też, że przed areną czy stadionem możemy znaleźć miejsce, w którym dokonamy zmiany danych. Opłata za zmianę danych może wynosić nawet 100zł.

Zmiany można dokonać tylko jednorazowo.

Niektóre bileterie, w przypadku biletów elektronicznych, pozwala na transfer biletów między osobami. Po zaakceptowaniu chęci wymiany, osoba która chce odkupić bilet płaci jego pierwotną cene bileterii, a osoba sprzedająca po zaksięgowaniu opłaty, odzyskuje swoje pieniądze. Wydaje się, że jest to obecnie najlepsza forma przekazywania biletów.

– Czy mogę odkupić bilet od innej osoby?

Według prawa nie można sprzedać biletów na koncerty na rynku wtórnym. Wiemy jednak jaka jest rzeczywistość, dlatego wielu ludzi korzysta z takiej opcji i kupuje bilety od osób, które nie mogą pojawić się na wydarzeniu. Pamiętaj jednak, aby uważać na oszustów.

Nigdy nie kupuj biletów po wyższej cenie niż ta nominalna (tak zwane face value). Jeśli ktoś próbuje zarobić na wcześniej kupionym bilecie, jest po prostu konikiem.

Każdy zakup biletów od drugiej osoby, a nie w oficjalnym punkcie sprzedaży, wiąże się z ryzykiem zostania oszukanym.

– Czy na koncertach sprawdzają bilety imienne? / Czy wejdę na koncert na bilet z innymi danymi niż moje?

Teoretycznie tak, w praktyce nie zawsze. Według regulaminu wejść można tylko na bilet z własnym nazwiskiem, z doświadczenia jednak wiemy, że nie na każdym koncercie dane są weryfikowane przez obsługę. Trzeba jednak pamiętać, żeby być przygotowanym na taką ewentualność, ponieważ liczenie na to, że akurat na danym koncercie nie będą sprawdzać jest dużym ryzykiem i można nie zostać wpuszczonym, co będzie się wiązało z dużym rozczarowaniem, którego chyba każdy wolałby ominąć. 

– Czy mogą pojawić się jeszcze bilety na wyprzedany koncert?

Z doświadczenia możemy powiedzieć, że nie ma czegoś takiego jak soldout i zawsze jest jeszcze szansa, że pojawi się dodatkowa pula biletów. Czasem wiąże się to ze zmianami produkcyjnymi, czasem z nieopłaconymi rezerwacjami, a czasem po prostu z taktyką sprzedaży przez organizatora. 

Warto śledzić wydarzenie czy profile organizatorów, którzy mogą poinformować o pojawieniu się takiej puli. My często po prostu wchodzimy na stronę zakupu biletu i co kilka dni sprawdzamy czy takowe się nie pojawiły, ponieważ mogą wejść do sprzedaży bez żadnej dodatkowej informacji. Trzeba trzymać rękę na pulsie.

– Czy można kupić bilety kolekcjonerskie?

Bilety kolekcjonerskie nie są dostępne na wszystkich koncertach. Wszystko zależy od organizatora i bileterii. Jeśli takie bilety są dostępne to pojawią się przy wyborze biletów. Zazwyczaj bilet kolekcjonerski wiąże się z dodatkową opłatą od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych.

– Czy na koncercie obowiązują ograniczenia wiekowe?

Większość koncert ma różne ograniczenia wiekowe, w zależności od wykonawcy, który ma się pojawić na scenie. W przypadku niepełnoletnich osób zależy pójść na koncert z opiekunem lub przedstawić pisemną zgodę od opiekuna. Informacje o ograniczeniach wiekowych można znaleźć w regulaminie koncertu dostępnym na stronach bileterii.

Często ważne jest również, aby przy wejściu posiadać dokument, który jest w stanie potwierdzić wiek danej osoby.

– Czy są bilety dla osób z niepełnosprawnościami?

Większość koncertów w halach czy na stadionach ma wyznaczoną pulę biletów dla osób z niepełnosprawnościami. Zazwyczaj, aby zdobyć taki bilet należy zgłosić się do bileterii, aby otrzymać dodatkowe informacje w sprawie zakupu takiego biletu. W przypadku festiwali, najczęściej przy scenach dostępne są podesty dla osób z niepełnosprawnościami.

– Co to znaczy bilet GC (golden circle)?

Bilet Golden Circle oznacza dostęp do osobnej strefy wyznaczonej bliżej sceny. Mówiąc inaczej, GC to miejsce na płycie bliżej sceny. Zdarza się, że Golden Circle może mieć jeszcze wersję Early Entrance (patrz pytanie niżej).

– Co to znaczy bilet EE (early entrance)?

Bilet Early Entrance oznacza możliwość wcześniejszego wejścia na koncert, aby zająć lepsze miejsca. Wiąże się to z dodatkową opłatą, przez co taki bilet jest droższy niż zwykły bilet na płytę. Zazwyczaj nie oznacza to żadnej osobnej strefy, chyba że jest to GC (patrz pytanie wyżej).

Bilety na koncerty tylko z autoryzowanych miejsc.

Linki, które pojawiają się na naszej stronie prowadzą tylko do oficjalnych dystrybutorów. Dzięki temu klikając w linki po bilety na koncerty  masz pewność, że zakupione wejściówki pozwolą Ci wejść na koncert. Mamy ogromne doświadczenie w kupowanie biletów, dlatego wiemy jak ważne jest, aby korzystać tylko ze sprawdzonych bileterii i serwisów, dlatego na naszej stronie znajdziesz bilety na koncerty z miejsc podawanych przez organizatorów koncertów. 

Potrzebne Ci bilety? Koncerty w zasięgu twojej ręki.

Staramy się, zbudować jak największą bazę koncertów, jednocześnie dokładając do nich linki, za pomocą których łatwo będzie Ci dostać bilety. Koncerty w naszej rozpisce mają indywidualne odnośniki do biletów, dzięki czemu po kliknięciu przeniesiesz się bezpośrednio do miejsca, gdzie możliwy będzie zakup wejściówek. Jeśli chcesz kupić bilety, szukaj ikony z dłonią trzymającą dwa bilety. Prosto i wygodnie.

Bilety na największe koncerty i festiwale w Polsce.

Znajdziesz u nas informacje o kilkuset koncertach i kilkunastu najważniejszych festiwalach odbywających się w Polsce. Strona jest dostosowana do tego, aby w jak najprostszy sposób znaleźć to co najbardziej istotne podczas przeglądania strony koncertu – bilety. Dodatkowo znajdziesz również zakres cen biletów lub w przypadku nierozpoczętej jeszcze sprzedaży, konkretną datę od której bilety będą dostępne do kupienia.