Koncerty Kraków

sprawdź też inne miasta

Kliknij, aby przejść do konkretnego miesiąca:

Styczeń | Luty | Marzec | Kwiecień | Maj | Czerwiec | Lipiec | Sierpień | Wrzesień | Październik | Listopad | Grudzień

POLECANE

Koncerty Kraków 2024

STYCZEŃ - koncerty Kraków

LUTY - koncerty Kraków

OMD

Kraków, 8.02.2024r.

MARZEC - koncerty Kraków

LP

Kraków, 5.03.2024r.

KWIECIEŃ - koncerty Kraków

MAJ - koncerty Kraków

CZERWIEC - koncerty Kraków

LIPIEC - koncerty Kraków

SIERPIEŃ - koncerty Kraków

WRZESIEŃ - koncerty Kraków

PAŹDZIERNIK - koncerty Kraków

LISTOPAD - koncerty Kraków

GRUDZIEŃ - koncerty Kraków

Szukasz czegoś konkretnego?
Skorzystaj z naszej wyszukiwarki!

Koncerty w Krakowie

Kraków jako jedno z największych miast w Polsce jednocześnie jest miastem z jedną z największych ilości koncertów. Trzeba przy tym przyznać, że wpływ na zwiększenie prestiżu Krakowa w branży koncertowej miało pojawienie się najnowocześniejszej hali w Polsce – Tauron Areny. Przyciągnęła ona sporą ilość najbardziej znanych artystów zagranicznych, którzy raz za razem wybierali Kraków jako cel swojej następnej podróży do Polski. Śmiało więc można stwierdzić, że pojawienie się nowej hali wystrzeliło Kraków na koncertowej mapie niemalże na pierwsze miejsce, a przy każdym kolejnym ogłoszeniu największych muzycznych tuz w komentarzach najczęściej pojawiało się pytanie: „Znowu Kraków?”. Przez dwa, trzy lata było tak prawie przy każdym ogłoszeniu, ale wiadomo, że część zespół stara się mieszać przy każdej trasie i zmieniać swoją destynacje podczas kolejnej wizyty w Polsce.

Kraków – koncerty w klubach studenckich

Jednym z głównych motorów napędzających koncerty w Krakowie są klub studenckie. Dawniej jedyne z nielicznym miejsc, w których rozwijać się mogła kultura koncertowa, dzisiaj przekształcone w prężnie działające biznesy. Kiedyś głównie goszczące u siebie rodzące się gwiazdy polskiej muzyki rockowej, obecnie kolejne przystanki tras koncertowych zespołów z całego świata. Prym wiedzie tutaj Klub Studio, który jest odpowiedzialny za największą liczbę koncertów w Krakowie, który jest mocną alternatywą dla klubów ze stolicy. Drugi na liście jest Klub Kwadrat, zgarniający dużą ilość zagranicznych artystów. Rozpiski koncertowe w Krakowie uzupełniają Zaścianek oraz Zet Te Pe. Widać więc co jest siłą napędową tego na co czekamy – koncerty. Kraków mocno walczy o klubowe koncerty w Polsce z Wrocławiem i Poznaniem i często wychodzi z tej walki z tarczą. 

Lubisz koncerty? Kraków dobrym wyborem!

Największe miasta zawsze przyciągają najwięcej zagranicznych artystów przyjeżdżających do Polski na koncerty. Kraków z pewnością należy do tej grupy nie tylko ze względu na liczbę ludności oraz wielkość miasta, ale również ze względu na koncertową infrastrukturę. Mocno na mapie koncertowej namieszała wybudowana kilka lat temu Tauron Arena, ale jak widać, kluby też dorzucają swoją dużą cegiełkę do tego statusu. Jeśli chcecie znaleźć koncert w Krakowie dla siebie to sprawdźcie nasze rozpiski, w których umieszczone są największe i najciekawsze koncerty w Krakowie, dzięki którym będziecie mogli ustalić swoje koncertowe priorytety, przypomnieć sobie najważniejsze daty i przede wszystkim kupić bilet na upragniony koncert. Rozpiska jest podzielona na miesiące zarówno dla całego Krakowa, jak i każdego z klubów osobno. Wchodząc w koncert znajdziecie najważniejsze informacje o koncercie, takie jak: datę, miejsce, dzień tygodnia, organizatora, support oraz link do biletów. Znajdź koncert dla siebie razem z portalem Koncerty w Polsce!