Stodoła

Stodoła - koncerty 2024

STYCZEŃ

LUTY

OMD

Warszawa, 7.02.2024r.

MARZEC

KWIECIEŃ

MAJ

CZERWIEC

LIPIEC

SIERPIEŃ

WRZESIEŃ

PAŹDZIERNIK

LISTOPAD

GRUDZIEŃ

Klub Stodoła - informacje

Stodoła - pojemność:

do 3000

Stodoła - adres:

Warszawa, ul. Stefana Batorego 10

Stodoła - dojazd:


Autobus

118, 130, 167, 168, 174, 182, 301, N36

Tramwaj

16, 17, 33

Metro

stacja Pole Mokotowskie

grali tutaj m.in.:

White Lies, Killswitch Engage, Rival Sons, Killing Joke, Franz Ferdinand, Anthrax, Gojira, Bring Me The Horizon, Ghost

oficjalna strona:

Koncerty w Stodole – jak to się zaczęło?

Otwarcie i oficjalne rozpoczęcie działania Klubu Stodoła datuje się na 1956 rok, jednak dopiero od 1972 roku ma on stałą siedzibę na ulicy Stefana Batorego 10, w specjalnie wybudowanym na jego potrzebę lokalu. Przez pierwsze lata działania związany głównie z warszawską sceną jazzu oraz z filmem. Z czasem Stodołą zawładnął coraz szybciej rozwijający się w Polsce rock, na czele z takimi zespołami jak Perfect, Maanam czy Kult. Obecnie Stodoła i koncerty w niej są głównie domeną szerokiej maści polskich artystów. Wydaje się wręcz, że dla naszych artystów ciężko jest w tym miejscu nie zagrać. Oprócz tego wielu zagranicznych muzyków decyduje się na wybranie Stodoły na swojej trasie ze względu na dobrą lokalizację i dobrą pojemność zapewniającą wystarczające zyski, jednocześnie gwarantującym sold out.

Klub Stodoła – jak dojechać?

Stodoła znajduje się praktycznie w samym centrum Warszawy, dlatego jest tak lubiana przez, w szczególności, przyjezdnych fanów koncertów. Klub oddalony jest od Centrum o niecałe 3 trzy kilometry co przekłada się na półgodzinny spacer. Na koncert w Stodole łatwo dotrzeć także metrem, którego stacja Pole Mokotowskie mieści się tylko kilkaset metrów od wejścia do klubu. Przy Stodole mieści się parking mający jednak tylko 60 miejsc, dlatego można skorzystać z dwóch płatnych parkingów: w kierunku al. Niepodległości oraz w kierunku ul. Waryńskiego. Oprócz tego w bliskiej odległości znajdziemy przystanki tramwajowe i autobusowe, dzięki czemu dojazd na koncert w Stodole nie powinien sprawić problemu.

Stodoła – pojemność klubu

Klub Stodoła na koncertach może pomieścić  około 2000-3000. Wydaje się, że jest to idealna pojemność dla artystów i zespołów dobrze znanym polskiej publiczności, jednak jeszcze nie tak popularnych, aby pomyślec o największych halach w Polsce, jednoczesnie na tyle dużym, aby sprzedać większa ilość biletów. Koncerty w Stodole są też idealną opcją dla najbardziej popularnych polskich artystów, aby zagrać przed większą publicznością, dlatego klub ten jest tak często wybierany przez czołówkę polskiej sceny muzycznej. Wypełniony po brzegi Klub Stodoła z pewnością robi wrażenie również na zagranicznych artystach, dlatego jest tak często wybierany jako jeden z przystanków na europejskich trasach i podczas koncertów w Warszawie.

Szukasz czegoś konkretnego?
Skorzystaj z naszej wyszukiwarki!