Tauron Arena

Tauron Arena - koncerty 2024

STYCZEŃ

LUTY

MARZEC

KWIECEIŃ

MAJ

CZERWIEC

LIPIEC

SIERPIEŃ

WRZESIEŃ

PAŹDZIERNIK

LISTOPAD

GRUDZIEŃ

Tauron Arena - informacje

tauron arena kraków

Tauron Arena - pojemność:

22 000

Tauron Arena - adres:

Kraków, ul. Stanisława Lema 7

Tauron Arena - dojazd:


Autobus

Tauron Arena Kraków al. Pokoju - 128, 662
Tauron Arena Kraków Wieczysta - 124, 128, 424, 664


Tramwaj

Tauron Arena Kraków al. Pokoju - 1, 14, 22, 62
Tauron Arena Kraków Wieczysta - 4, 5, 9, 10, 49, 52, 64

grali tutaj m.in.:

Pearl Jam, Tool, Aerosmith, Elton John, Paul McCartney, Jack White, Scorpions, Queen + Adam Lambert, Black Sabbath, Depeche Mode, Iron Maiden, Metallica, Green Day, Roger Waters

oficjalna strona:

Tauron Arena – nowa siła na południu Polski

Wybudowana w 2014r. Tauron Arena w Krakowie od samego początku stała się ważnym miejscem na koncertowej mapie wchodząc od samego początku do ścisłej czołówki najważniejszych aren koncertowych w Polsce. Dość powiedzieć, że przez następne kilka lat Tauron Arena była najważniejszym miejscem koncertowym, w którym występowali tacy artyści jak Metallica, Pearl Jam, Paul McCartney, Depeche Mode czy Iron Maiden. Wydawało się wręcz, że każdy największy artysta czy zespół podczas swojej kolejnej halowej wizyty musiał odwiedzić również Tauron Arenę. Sytuacja oczywiście z czasem się wyrównała, między innymi przez pojawianie się kolejnych obiektów lub po prostu chęci artystów na odwiedzenie nowych regionów Polski.

Jak dojechać na Tauron Arenę?

Tauron Arena Kraków jest oddalona od ścisłego centrum Krakowa o zaledwie cztery kilometry, w bardzo dobrze skomunikowanej wschodniej części miasta. W przypadku tramwajów do dyspozycji mamy dwa przystanki oraz kilkanaście linii tramwajowych. Nie gorzej wypadają autobusy w liczbie 6 linii. Jeśli natomiast wolisz transport samochodowy – parking Tauron Areny jest w stanie pomieścić około 1300 samochodów. Z doświadczenia możemy powiedzieć, że lokalizacja Tauron Areny Kraków jest bardzo dogodna i dojazd tam nie sprawia większych problemów.

Ile osób pomieści Tauron Arena Kraków?

Tauron Arena jest jedną z najnowocześniejszych hal w Polsce i podczas koncertów jest w stanie pomieścić 22 000 osób, dlatego jest tak często wykorzystywana przy największych halowych wydarzeniach muzycznych. Na samą płytę obiektu jest w stanie wejść około 9000 osób. Mimo sporej pojemności Tauron Arena może organizować również mniejsze wydarzenia dzięki możliwościom innego ustawienia samej sceny, co pozwala w łątwy sposób manipulować łączną pojemnością. Zazwyczaj jednak, przy większości dużych koncertów, widzów jest kilkanaście tysięcy w zależności od wielkości sceny i możliwości wpuszczenia widzów na trybuny za samą sceną.

Szukasz czegoś konkretnego?
Skorzystaj z naszej wyszukiwarki!