Open'er Festival 2023

28.06-1.07.2023r.

Gdynia, Lotnisko Kosakowo​

4 dni

headlinerzy:

Kendrick Lamar

Lizzo

Lil Nas X

ceny biletów:

bilet jednodniowy - 349zł
karnet weekendowy - 529zł
karnet 4-dniowy - 739zł

Open'er Festival 2023 - lineup

dzień 1 (środa):

Lizzo

Paolo Nutini

Lil Nas X

OneRepublic

Christie and The Queens

Ken Carson

-

dzień 2 (czwartek):

Machine Gun Kelly

Nothing But Thieves

Los Bitchos

Touche Amore

Metro Boomin

-

dzień 3 (piątek):

Arctic Monkeys

Queens Of The Stone Age

Thundercat

LovJoy

Caroline Polachek

Alyona Alyona

club2020

-

dzień 4 (sobota):

Kendrick Lamar

Young Fathers

Warhaus

girl in red

Destroy Lonely

Sylvan Esso

Rina Sawayama

-

organizator:

Alter Art

Do festiwalu pozostało:

Dni

Open’er Festival 2023 – znamy oficjalną datę

Wiemy już to oficjalnie! Open’er powróci do Gdyni na przełomie czerwca i lipca w terminie 28.06 – 1.07. Daty te oczywiście nie są dla nikogo zaskoczeniem – Open’er trzyma się swojej długoletniej tradycji organizowania festiwalu zahaczając pierwszy weekend lipca. Termin ten wiąże się z najgorętszym okresem sezonu festiwalowego, dzięki czemu może liczyć na ściągnięcie największych artystów i zespołów, jednocześnie jednak mając sporą konkurencję na rynku.

Open’er – bilety. Jakie są ceny?

Poznaliśmy ceny na kolejną edycję Openera! Bilet jednodniowy kosztuje 349zł, karnet weekendowy to wydatek rzędu 529zł. Najpopularniejszy rodzaj biletów, czyli karnet na całą imprezę w pierwszej puli kosztuje 739zł. Trzeba pamiętać, że ceny wejściówek z czasem będą ulegały zmianie i z każdą pulą będą kosztować coraz więcej.

Kto zagra na Open’erze 2023?

Jak zawsze liczymy na nazwiska ze ścisłej światowej czołówki w połączeniu z najciekawszymi przebijającymi się właśnie artystami. Open’er lubi zaskoczyć, ale wszyscy czekamy na największych headlinerów, którzy mogą potencjalnie ściągnąć do Gdyni największą publiczność. Ogłoszenia festiwalowe dopiero się zaczynają, dlatego musimy uzbroić się jeszcze w cierpliwość, aby po pierwszych nazwach na plakatach móc zacząć spekulacje i domysły odnośnie tego kto na Opener Festival 2023 może się pojawić.

Arctic Monkeys pierwszym headlinerem!

Pierwsze ogłoszenie Opener 2023 i od razu jeden z najważniejszych zespołów rockowych XXI wieku! Brytyjczycy czwarty raz odwiedzą Polskę i po raz kolejny będzie to Open’er. Arctic Monkeys są przyszłorocznym festiwalowym pewniakiem, dlatego bardzo się cieszymy, że pojawią się również w Polsce! AM w 2023 roku będą promować swój świeżo wydany, już siódmy w ich dyskografii album „The Car”.

Lizzo headlinerką openerowej środy!

Amerykańska artystka będzię główną gwiazdą pierwszego dnia Open’er Festival 2023! Warto dodać, że będzie to pierwsza wizyta Lizzo w Polsce. Pojawienie się wokalistki na Open’erze nie jest zaskoczeniem, natomiast jej headlinerski status może już bardziej zastanawiać. Jest to z pewnością dobre dla festiwalu ogłoszenie – co do tego wątpliwości już nie ma!

Kendrick Lamar – headliner soboty!

Jeden z najważniejszych artystów ostatnich lat powróci po dekadzie do Gdyni. Przez pandemie nie udało się w 2021 roku, dlatego mamy nadzieję, że teraz się uda. Mocne, ale też spodziewane ogłoszenie ze strony Openera, ponieważ Kendrick będzie obecny na najważniejszych europejskich festiwalach. 

Queens Of The Stone Age na Open’erze!

Do line-upu Openera 2023 dołącza QOTSA! Wiedzieliśmy, że Queens Of The Stone Age powrócą do Europy na koncerty i jednym z typów był właśnie Opener Festival 2023 jednak i tak czujemy lekkie zaskoczenie. Co najważniejsze jest jednak w tym ogłoszeniu to to, że QOTSA zagrają tego samego dnia co Arctic Monkeys! Czy doczekamy się w tym roku rockowego dnia z prawdziwego zdarzenia? Zobaczymy! Natomiast jesteśmy pewni, że piątkowy Main Stage będę mocno obsadzony!

One Republic oraz Nothing But Thieves dołączają do line-upu Openera 2023

Na koniec pierwszego większego ogłoszenia Openera 2023 dostaliśmy dwie, znane polskiej publiczności kapele. Goszczący często na radiowych listach OneRepublic, którzy wrócili na salony swoim ostatnim singlem „I Ain’t Worried” oraz goszczący u nas ostatnio regularnie, również na festiwalach, Nothing But Thieves. 

Kolejne ogłoszenie Openera i aż 9 nowych artystów:

Machine Gun Kelly, girl in red, Christine And The Queens, Thundercat, Sylvan Esso, LoveJoy, Touché Amoré, Los Bitchos, Destroy Lonely – są to nazwy nowych artystów, któzy wystąpią w tegorocznej edycji. Nas szczególnie cieszy obecność na tej liście Thundercata, którego zdecydowanie warto zobaczyć.

Opener ujawnia kolejną grupę artystów na edycję 2023: Dziś dodatni artyści: Paolo Nutini, Ken Carson (28.06), Metro Boomin (29.06), Caroline Polachek, Alyona Alyona (30.06), Warhaus, Rina Sawayama (1.07). Musimy przyznać, że ogłoszenie to bardzo trafia w nasze gusta.

Zobacz także:

Szukasz czegoś konkretnego?
Skorzystaj z naszej wyszukiwarki!