AC/DC - koncerty w Polsce

Najbliższy koncert

BRAK ZAPLANOWANEGO KONCERTU

Poprzednie koncerty AC/DC w Polsce

ilość koncertów AC/DC w Polsce

3

25.07.2015r.

AC/DC - Warszawa, Stadion Narodowy

27.05.2010r.

AC/DC - Warszawa, Lotnisko Bemowo

13.08.1991r.

AC/DC - Chorzów, Stadion Śląski

AC/DC – jeden z najważniejszych zespołów rockowych

AC/DC to australijski zespół rockowy, który powstał w 1973 roku. Zespół założyli bracia Malcolm i Angus Young, którzy są uważani za pionierów hard rocka i heavy metalu. AC/DC zasłynęło dzięki swojemu energetycznemu i mocnemu brzmieniu, które zawdzięczają mocnym riffom gitarowym i charakterystycznemu wokalowi.

Zespół jest znany z takich hitów jak „Highway to Hell”, „Back in Black” i „Thunderstruck”, które stały się hymnami rocka. AC/DC jest jednym z najbardziej wpływowych zespołów w historii rocka, a ich album „Back in Black” jest drugim najczęściej sprzedawanym albumem w historii.

Koncerty AC/DC w Polsce

AC/DC odwiedziło Polskę trzy razy, dając swoim fanom niezapomniane koncerty. Pierwszy raz zespół zagrał w Polsce w 1991 roku na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Był to koncert w ramach trasy „Monsters of Rock”, gdzie Polska była jednym z europejskich przystanków.

Drugi koncert AC/DC w Polsce odbył się 19 lat później, w 2010 roku. Tym razem zespół zagrał na Lotnisku Bemowo w Warszawie. Koncert był częścią trasy „Black Ice World Tour”, która promowała album „Black Ice”.

Trzeci i na razie ostatni koncert AC/DC w Polsce odbył się w 2015 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie. Był to koncert w ramach trasy „Rock or Bust World Tour”, która promowała album „Rock or Bust”.

Czy AC/DC zagra w Polsce?

Niestety, na chwilę obecną nie ma zaplanowanych kolejnych koncertów AC/DC w Polsce. Mimo to, fani zespołu na pewno z niecierpliwością czekają na kolejne możliwości zobaczenia swoich idoli na żywo.

Szukasz czegoś konkretnego?
Skorzystaj z naszej wyszukiwarki!